Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklistika

Doplňování energie, něco o zdraví

Jako téměř každý sport je i cyklistika fyzicky náročná činnost. Tělo spotřebovává značné množství energie, cukru, pocením vylučuje vodu a soli. Během jízdy je proto potřeba neustále doplňovat tekutiny a také jíst.

Dodržujte pitný režim

Na každý výlet by měl cyklista vyrážet s plnou lahví tekutin, kterou má na kole. Velmi účinné jsou speciální sportovní iontové nápoje, které obsahují množství látek napomáhajících regeneraci těla. Z přírodních zdrojů je vhodná voda smíchaná se šťávou z vymačkaného citrónu, popřípadě čaj s citrónem. Z praktického hlediska nejsou ideální ředěné sirupy a jiné sladké nápoje, láhev i ruce jsou po nich často ulepené. Minerálky jako Mattoni aj. jsou vhodnější.

Pokud zastavujeme u restaurací či hospod, je dobrou kombinací zředěný džus, koupit lze i limonády v papírových krabičkách. Alkoholické nápoje je potřeba zcela vyloučit. Čistá voda je chuťově nevýrazná, neobsahuje ani žádné soli, v lahvi na kole je ale praktická – při letních vedrech se jí lze osvěžit nastříkáním na obličej. Pít se musí pravidelně a stále. Zhruba každou půlhodinu, přiměřené množství, které závisí na vynaložené námaze a okolní teplotě. Stejně tak je nutné myslet na průběžné doplňování láhve. 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 7035
Měsíc: 133
Den: 4